Kilo Verip Tekrar Mı Alıyorsunuz? İşte Kalıcı Kilo Verme…

Sağlık/Sosyomag Öneri

Kalıcı kilo vermek için, kişilerin sağlıklı beslenme yöntemlerini hayat şekli haline getirmeleri gereklidir. Yaz mevsiminin yaklaştığı şu günlerde, kilo verme konusu tekrar gündeme gelmiştir. Kilo vermek isteyen kişiler anlık diyeler yerine sağlıklı beslenmeyi sürekli hale getirerek, yaz mevsimini formda bir şekilde geçirebilirler.  Diyetisyenler  yaptıkları açıklamalarda, sağlıklı beslenmenin kilo vermenin yanında, sağlıklı bir yaşam için zorunlu olduğunu ifade ederler.

Kilo Vermenin Püf Noktaları

Kilo vermenin püf noktası yağ yakmaktır. Hızlı bir şekilde verilen kilolar yağ kaybına yol açmaz. Kişilerin hızlı bir şekilde kilo vermesi sonucu su kaybı oluşur. Bu da sağlıklı bir durum değildir. Sağlıklı bir şekilde kilo verme, hızlı bir şekilde kilo vermekten daha sağlıklı sonuçlara yol açacaktır. İnsanlar tartıda mutlu olmak yerine, hayat boyu mutlu olacak yöntemleri tercih etmelidir.

Güne kahvaltı ile başlamak sağlıklı kilo vermek için önemli bir adımdır. Kahvaltı, özellikle ülkemizde geçiştirilen bir öğündür. Diyetisyenler ise bunun çok yanlış bir davranış biçimi olduğunu vurgularlar. Günün en önemli öğünü olan kahvaltı, güne enerjik başlamamızın yanında sağlıklı bir hayat için önemli bir unsurdur.  Kişiler kahvaltı öğününü atladıkları zaman bir sonraki öğünün de daha fazla besin tüketme ihtiyacı hisseder. Bunun sonucunda yağ depoları artar ve sağlıksız bir şekilde kilo alma durumu ile karşı karşıya kalınır.

Kilo Verme İçin Kahvaltı

Diyetisyenler yaptıkları açıklamalarda kahvaltı ile güne başlanmadığı zaman kan şekeri seviyesinin dengesiz bir şekilde bozulduğunu ifade ederler. Bunun sonucu gece yemek yeme ihtiyacı hissedilir. Gece yemek yeme sonucu ise sağlıklı bir şekilde kilo alınır. Gece yenilen yemeklerin yakılması daha zordur. Güne kahvaltı ile başlandığı zaman kalıcı bir şekilde kilo vermek daha kolay olacaktır.

Kilo vermek için en fazla tüketilmesi gereken madde olan ‘’su’’ kişiler için en önemli besin öğesidir. Metabolizmanın hızlı çalışması için su tüketimi çok önemlidir. Metabolizmanın hızlı  bir şekilde çalışması ile yağ yakım süreci hızlanacaktır. Diyetisyenler erkeklerin günde ortalama olarak 12-14, kadınların ise 10-12 bardak su tüketmesi gerektiğini ifade ederler. Bu ortalama olarak 2-2,5 litreye denk gelmektedir.

Bazı insanlar su tüketme konusunda zorluk çekmektedir. Bu tarz durumlarda suyun içine limon, elma ve nane gibi tatlandırıcılar eklenebilir. Bu ürünlerin doğal olması gerekir. Kilo vermek adına 3 beyazdan uzak durmak gerektiği de bilinmesi gerekenler arasındadır. 3 beyaz; tuz, şeker ve undur.

Bir Cevap Yazın

E-Posta adresiniz görünmeyecektir.

*